Навчання працівників СОП, що працюють на двох підприємствах

15 лютого 2022
225
Середній бал: 5 із 5

Запитання

На кожному з двох підприємств, якими керує один директор, є інженер з охорони праці і СОП. До складу СОП входять одні й ті самі працівники, але навчання вони проходили від одного підприємства. Чи обов’язково працівнику проходити навчання від двох підприємств? Чи можна пройти навчання від одного, а на другому прикласти посвідчення?

Відповідь

Навчання з питань охорони праці — навчання працівників задля отримання необхідних знань і навичок з питань охорони праці або безпечного ведення робіт (п. 1.4 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15; НПАОП 0.00-4.12-05).

Навчання працівників СОП, що працюють на двох підприємствах

Які документи потрібні для служби охорони праці

Форма Протоколу засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці та Посвідчення про перевірку знань з питань охорони праці містять графу «місце роботи». Тобто протокол і посвідчення прив’язані до конкретного місця роботи. А це означає, що коли працівник одночасно працює на двох різних підприємствах (навіть з однією специфікою роботи — ідентичним переліком основних нормативно-правових актів, за якими проводилась перевірка знань), то потрібно двічі проходити навчання.

Як порада: домовляйтеся, щоб навчальний центр оформив два різних протоколи.