Цивільний захист: інформація для населення на випадок надзвичайної ситуації

10 лютого 2022
252
Середній бал: 5 із 5

Запитання

У статусі підприємства зазначено, що всі надзвичайні ситуації, які можуть бути викликані ним, — «об’єктового рівня». За результатами математичного моделювання аварія не вийде за межі підприємства. Чи має підприємство розміщувати інформацію про заходи безпеки та поведінки населення на випадок виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру?

Відповідь

До завдань і обов’язків суб’єктів господарювання у сфері цивільного захисту, зокрема, належить розміщення інформації про заходи безпеки та відповідну поведінку населення у разі виникнення аварії (п. 3 ч. 1 ст. 20 КЦЗ). 

Цивільний захист: інформація для населення на випадок надзвичайної ситуації

Цивільний захист на підприємстві: як упровадити

Йдеться саме про населення, а не персонал об’єкта. Тому якщо небезпечні чинники будь-якої аварії, яка може статися на підприємстві, гарантовано не можуть вийти за його межі й вплинути на населення прилеглих територій, то розміщувати вищезазначену інформацію не обов’язково.

Цивільний захист: інформація для населення на випадок надзвичайної ситуаціїСкачайте посадову інструкцію фахівця з питань цивільного захисту

Щоб отримати офіційні роз’яснення із цього питання, зверніться до відділу з питань цивільного захисту райдержадміністрації або до консультаційного центру Головного управління ДСНС України у вашій області