Експертне обстеження будівель та споруд

13 січня 2022
107
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Запитання

Чи потрібно на сьогоднішній день проводити експертне обстеження будівель та споруд і чим це передбачено?

Відповідь

Власники або управителі об’єктів будівництва забезпечують поточний огляд і періодичне обстеження прийнятих в експлуатацію у встановленому законодавством порядку об’єктів протягом усього періоду їх існування та несуть відповідальність за їх експлуатацію (ч. 1 ст. 39-2 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011 № 3038-VI; далі — Закон № 3038).

Експертне обстеження будівель та споруд

Орієнтовний строк експлуатації будівель і споруд

Як проводити обстеження, визначає Порядок проведення обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва, затверджений постановою КМУ від 12.04.2017 № 257 (далі – Порядок № 257), який конкретизує ДСТУ-Н Б В.1.2-18:2016 «Настанова щодо обстеження будівель і споруд для визначення та оцінки їх технічного стану».

Експертне обстеження будівель та спорудЩо потрібно знати про безпеку праці в будівництві

Відповідно до постанови КМУ «Деякі питання професійної атестації відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури» від 23.05.2011 № 554 експертизу та обстеження у будівництві та технічний нагляд здійснює особа, яка має іменний кваліфікаційний сертифікат (виконавець). Інформацію про цих виконавців розміщують на офіційному веб-сайті Держархбудінспекції (п. 2 Порядку № 257).

Обов’язковому обстеженню підлягають об’єкти, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із середніми та значними наслідками, а також багатоквартирні житлові будинки незалежно від класу наслідків (відповідальності) (ч. 3 ст. 39-2 Закону № 3038). Тобто об’єкти навчальних закладів, закладів культури, фізичної культури й спорту, медичного та оздоровчого призначення, будівлі адміністративного призначення, а також об’єкти інженерної, транспортної інфраструктури, об’єкти енергетики, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із середніми та значними наслідками (III, IV та V категорії складності), підлягають обов’язковому обстеженню (п. 3 Порядку № 257).