Навчання працівників, що виконують роботи на дахах будівель

15 грудня 2021
201
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Працівники, що мають виконувати роботи на дахах будівель, пройшли навчання згідно з Правилами охорони праці під час виконання робіт на висоті (НПАОП 0.00-1.15-07). Але СОП підприємства-замовника наполягає на тому, що їх треба навчити за пунктом 99 Переліку робіт з підвищеною небезпекою (НПАОП 0.00-8.24-05). Згідно з яким НПАОП мають пройти навчання працівники, які виконують роботи на дахах будівель?

Відповідь

Працівники, яких залучають до робіт підвищеної небезпеки та таких, де є потреба в професійному доборі, повинні щорічно проходити спеціальне навчання і перевірку знань із питань охорони праці. Так зобов’язує стаття 18 Закону про охорону праці.

Навчання працівників, що виконують роботи на дахах будівель

Як очищати покрівлю будівель узимку безпечно

Працівники, яких залучають до робіт на дахах будівель, мають пройти навчання і перевірку знань не за програмою НПАОП 0.00-1.15-07, а за програмою спеціального навчання «Роботи з ремонту, фарбування, очистки від снігу та пилу дахів будівель за відсутності огорож» відповідно до пункту 99 НПАОП 0.00-8.24-05. Ця програма має базуватися на вимогах НПАОП 0.00-1.15-07 і відповідних інструкцій з охорони праці суб’єкта господарювання.

У протоколі з перевірки знань і в посвідченнях працівників має бути запис про проходження спеціального навчання і перевірки знань безпечних методів роботи з ремонту, фарбування, очистки від снігу та пилу дахів будівель за відсутності огорож.