Як часто перевіряти стан електрообладнання?

2 грудня 2021
341
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Яка періодичність перевірки технічного стану електрообладнання у магазинах (промтовари) в підземному переході?

Відповідь

Періодичність перевірки технічного стану електрообладнання залежить від типу приміщення щодо небезпеки ураження електричним струмом

Як часто перевіряти стан електрообладнання?

Нормативна база з питань утримання електроустановок споживачів

Опір ізоляції електророзподільного електрообладнання (електрощита, електрозбірки), стаціонарної силової та освітлювальної електропроводки вимірюють:

  • в особливо небезпечних приміщеннях — раз на рік. Класифікацію приміщень щодо небезпеки ураження людей електричним струмом визначає пункт 1.1.13 Правил улаштування електроустановок, у редакції наказу Міненерговугілля від 21.07.2017 № 476, відповідно до якого зовнішні електроустановки за рівнем небезпеки ураження людей електричним струмом можуть прирівнюватися до особливо небезпечних приміщень;
  • приміщеннях із масовим перебуванням людей, у вибухонебезпечних і пожежонебезпечних зонах — раз на три роки;
  • в інших приміщеннях (крім житлових будинків) — раз на шість років.

Підстава — пункт 3б таблиці 27 додатка 1; пункт 5 таблиці 48 додатка 2 до Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів, затверджених наказом Міненерговугілля від 25.07.2006 № 258 (далі — ПТЕЕС).

Замір опору ізоляції і перевірку спрацювання приладів захисту електричних мереж і електроустановок від короткого замикання проводять раз на два роки, якщо інші терміни не обумовлені ПТЕЕС (п. 1.20 розд. IV Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом МВС від 30.12.2014 № 1417).