Перевірка правильності складання Карти умов праці та екпертиза документів

28 жовтня 2021
167
Середній бал: 5 із 5

Запитання

До управління Держпраці звернувся громадянин з проханням створити комісію для перевірки правильності складання Карти умов праці робочого місця у шкідливих умовах і провести експертизу документів. Чи входить це до компетенції Держпраці?

Відповідь

Карта умов праціСкачати бланк

Атестацію робочих місць за умовами праці проводить атестаційна комісія, створена на підприємстві за наказом керівника.

Тест-практикум. Атестація робочих місць за умовами праці

Результати атестації є єдиною прийнятою підставою для об’єктивної оцінки умов праці та обґрунтованого надання працівникові, який працює в шкідливих і важких умовах, пільг і компенсацій (п. 4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою КМУ від 01.08.1992 № 442).

У рамках атестації робочих місць мають бути проведені лабораторні дослідження, право на які мають спеціалізовані лабораторії. Результати досліджень слід внести до протоколів, а атестаційна комісія заповнює Карту умов праці на робочі місця, що проходять атестацію. Відповідальність за достовірність і якість оформлення протоколів санітарно-гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу несе атестована санітарна лабораторія.

Держпраці не має повноважень, щоб створювати комісію для перевірки, чи правильно на підприємстві склали Карту умов праці, та провести експертизу документів. Підстава — Положення про Державну службу України з питань праці, затверджене постановою КМУ від 11.02.2015 № 96. Тому, щоб вирішити це питання, громадянину потрібно звернутися до Нацполіції або суду.