Розробка документів для організації медоглядів працівників

5 жовтня 2021
147
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи потрібно на підприємстві розробляти власне Положення про медичний огляд водіїв транспортних засобів?

Відповідь

Нормативно-правові документи не передбачають вимоги розробляти на підприємстві Положення про медичний огляд працівників.

Як організувати медичні огляди працівників

Як проводити медогляди водіїв транспортних засобів, регламентує Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів, затверджене наказом МОЗ, МВС від 31.01.2013 № 65/80 (далі — Положення № 65). Документ, зокрема, визначає види, періодичність медоглядів, порядок їх проведення.

Розробка документів для організації медоглядів працівниківСкачайте наказ про проведення медичних оглядів

Ані Положення № 65, ані інші нормативно-правові акти не передбачають обов’язку підприємств розробляти власне Положення про медичний огляд водіїв транспортних засобів. Не містить такої вимоги й Порядок проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затверджений наказом МОЗ від 21.05.2007 № 246.

Водночас, щоб розв’язати організаційні питання медогляду водіїв — розробити й затвердити графіки проходження медичних оглядів, направити водіїв на позачергові медогляди тощо, — на підприємстві можна розробити відповідний локальний організаційно-нормативний акт. Він має не суперечити та не дублювати вимоги Положення № 65.