Повторна перевірка знань з електробезпеки при переведенні електромонтера на іншу посаду

28 вересня 2021
190
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Електромонтер мав посвідчення про проходження навчання з IV групи допуску (до і понад 1000 В), яке дійсне ще шість місяців. Потім його перевели на посаду електромонтера з ремонту та монтажу кабельних ліній. Чи дійсне його посвідчення на новій посаді чи працівник має проходити навчання знову?

Відповідь

Порядок видачі посвідчення визначає пункт 2.1.3 розділу 2 Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів, затверджених наказом Держнаглядохоронпраці від 09.01.1998 № 4 (далі — ПБЕЕС).

Які знаки безпеки використовувати в електроустановках

Працівнику, який пройшов перевірку знань, видають посвідчення встановленої форми (дод. 2 до ПБЕЕС). Цей документ засвідчує право на самостійну роботу в електроустановках на зазначеній посаді за фахом. Посвідчення видає працівнику комісія з перевірки знань підприємства після перевірки знань. Воно є дійсним тільки після внесення відповідних записів.

Посвідчення про перевірку знань потрібно замінити в разі зміни посади або за відсутності місця для записів. Підстава — абзац п’ятий підпункту 6 пункту 2.1.3 ПБЕЕС.

У цьому випадку повторно проходити навчання не обов’язково, але, щоб отримати нове посвідчення, працівник має пройти перевірку знань.