Відсторонення працівника у стані алкогольного сп’яніння

3 вересня 2021
612
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Якими мають бути показники алкогольного сп’яніння, щоб відсторонити працівника від роботи?

Відповідь

Залежно від вжитої дози алкоголю розрізняють кілька ступенів алкогольного сп’яніння (табл.). Під вмістом алкоголю в крові розуміємо концентрацію етанолу, виражену в проміле (‰) — тисячних частках об’єму.

Як відсторонити від роботи працівника у стані сп’яніння

Стан середнього ступеня сп’яніння спричиняє порушення мови, координації рухів; зниження швидкості реакції і уваги; надмірне психічне пожвавлення, веселість або навпаки: сум, тугу, апатію. Усе це впливає на здійснення виробничих операцій, призводить до некритичної оцінки ситуацій та порушення вимог безпеки праці.

Класифікація отруєнь етиловим спиртом за ступенем тяжкості залежно від концентрації алкоголю в крові

Відсторонення працівника у стані алкогольного сп’яніння* Практика показує, що дорослі особи, схильні до зловживання алкоголем, можуть виживати і за значно більших концентрацій спирту в крові — 10‰ і більше.

Відсторонення працівника у стані алкогольного сп’янінняСкачайте акт відсторонення від роботи працівника у стані алкогольного сп’яніння

Стан тяжкої форми алкогольного сп’яніння спричиняє більш глибоке пригнічення центральної нервової системи. У такому стані особа зазвичай не може виконувати виробничі завдання за своєю професією через повний розлад координації рухів і неадекватне ставлення до виробничої обстановки.

Відсторонення працівника від роботи можна вважати правомірним, якщо виявили концентрацію спирту в крові понад 0,4 (0,5)‰.

За медичними дослідженнями алкоголь в організмі утримується від однієї до трьох діб.