Декларація відповідності та продовження дозволів

17 серпня 2021
104
Середній бал: 5 із 5

Запитання

На роботи підвищеної небезпеки та експлуатацію обладнання отримано дозволи. Згідно зі змінами до Переліків у Порядку № 1107, роботи, які виконують на підприємстві, та обладнання, що експлуатують, переведені з дозвільної системи в декларативну. Чи можна подати заяву на продовження дії дозволів, якщо за період їх дії їхні умови не порушували?

Відповідь

Чинне законодавство визначає, що після закінчення строку дії дозволу потрібно оформити декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці. 

Як ідентифікувати та декларувати об’єкти підвищеної небезпеки

Підстава — пункт 21 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою КМУ від 26.10.2011 № 1107.

Але візьміть до уваги, що дію документів дозвільного характеру, строк дії яких закінчується у період дії карантину або обмежувальних карантинних заходів, продовжено на період карантину та обмежувальних заходів ще на три місяці з дня його/їх закінчення. На це вказує пункт 2-1 статті 11 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» від 06.09.2005 № 2806-IV.