Перереєстрація технологічного транспортного засобу

3 серпня 2021
475
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Підприємство змінило назву, але реквізити залишилися ті самі. Чи потрібно в цьому випадку перереєстровувати технологічний транспортний засіб (навантажувач)?

Відповідь

Так, потрібно.

Навантажувачі всіх типів, за винятком штабелеукладачів із ручним пересуванням, підлягають реєстрації відповідно до Закону України «Про дорожній рух» від 30.06.1993 № 3353-ХІІ (далі — Закон про дорожній рух). Підстава — пункт 1 розділу V Правил охорони праці під час експлуатації навантажувачів, затверджених наказом Мінсоцполітики від 27.08.2018 № 1220 (НПАОП 0.00-1.83-18).

Документація щодо експлуатації навантажувачів

Навантажувачі реєструють як технологічні транспортні засоби (ТТЗ), що не підлягають експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування, відповідно до Порядку відомчої реєстрації та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, затвердженого постановою КМУ від 06.01.2010 № 8 (далі — Порядок № 8). Відомчу реєстрацію, перереєстрацію, тимчасову реєстрацію та зняття навантажувачів з обліку здійснюють територіальні органи Держпраці. Про це йдеться у пункті 2 розділу V НПАОП 0.00-1.83-18 та статті 34 Закону про дорожній рух.

ТТЗ перереєстровують у разі:

  • зміни найменування чи імені власника, форми власності, місця перебування органу управління юридичної особи чи місця проживання або перебування фізичної особи — власника ТТЗ;
  • втрати або непридатності до подальшого використання свідоцтва про реєстрацію чи номерного знака; зміни вузлів та агрегатів, що мають ідентифікаційні номери;
  • переобладнання ТТЗ за умови, якщо фахівці експертно-технічного центру проведуть експертизу на відповідність нормативно-правовим актам з охорони праці;
  • інших випадків, передбачених Порядком № 8.

Підстава — пункт 24 Порядку № 8.

У журналі нагляду навантажувача, що перебував в експлуатації, вказують, зокрема: відомості про місце розміщення навантажувача із зазначенням найменування суб’єкта господарювання, який експлуатує навантажувач, місце розміщення навантажувача (адреси суб’єкта господарювання), дати прибуття (п. 5 розд. V НПАОП 0.00-1.83-18).

Отже, якщо суб’єкт господарювання змінив назву, необхідно перереєструвати навантажувач і внести зміни до журналу нагляду навантажувача.