Особливості виконання газонебезпечних робіт І та ІІ групи

18 лютого 2021
166
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Хто може виконувати газонебезпечні роботи в газонебезпечних місцях І та ІІ групи?

Відповідь

До газонебезпечних належать роботи, пов’язані з оглядом, чисткою, ремонтом технологічного обладнання, зокрема роботи всередині ємностей (резервуари, цистерни, тунелі, колодязі тощо), при виконанні яких існує або не виключена можливість виділення у робочу зону вибухо- та пожежонебезпечних або шкідливих парів, газів та других речовин, а також роботи при недостатньому вмісту кисню (об’ємна частка нижче 20%).

Наряд-допуск на виконання газонебезпечних робіт

На проведення газонебезпечних робіт оформлюється наряд-допуск, який передбачає розробку та подальше виконання комплексу заходів з підготовки та безпечного проведення робіт.

Роботи, що виконуються в газонебезпечних місцях I групи, проводяться працівниками цехів в ізолювальних кисневих респіраторах, апаратах зі стисненим повітрям або в шлангових апаратах під наглядом газорятувальника або члена добровільної газорятувальної дружини (ДГРД).

Роботи, що виконуються в газонебезпечних місцях IІ групи, повинні проводитися працівниками цехів, які навчені роботі в ізолювальних кисневих респіраторах, апаратах з повітрям або в шлангових апаратах. Роботи проводяться за наявності газозахисної апаратури під наглядом газорятувальника або члена ДГРД.

При цьому, залежно від вмісту шкідливих речовин у повітрі, виконавець газонебезпечних робіт визначає необхідність застосування газозахисної апаратури.

Джерело: Держпраці