Працевлаштування на посаду вантажника особи з інвалідністю

4 лютого 2021
143
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи можна найняти на посаду вантажника особу з інвалідністю?

Відповідь

Встановлення трудових прав та гарантій особам з інвалідністю регулюється Конвенцією про права осіб з інвалідністю, Кодексом законів про працю України, законами України «Про відпустки», «Про охорону праці», «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» та «Про реабілітацію інвалідів в Україні».

Онлайн-калькулятор розрахунку квоти осіб з інвалідністю

Підприємства, які використовують працю осіб з інвалідністю, зобов’язані створювати для них умови праці з урахуванням рекомендацій медико-соціальної експертної комісії та індивідуальних програм реабілітації, а також вживати додаткових заходів безпеки праці, що відповідають специфічним особливостям цієї категорії працівників (ст. 12 Закону України «Про охорону праці»). В іншому разі, якщо рекомендації МСЕК не будуть виконані, стан здоров'я працівника з інвалідністю може погіршитися. Відповідальність за це нестиме роботодавець.

У випадках, передбачених законодавством, роботодавець зобов’язаний організувати навчання, перекваліфікацію і працевлаштування осіб з інвалідністю відповідно до медичних рекомендацій, встановити на їх прохання неповний робочий день або неповний робочий тиждень та створити пільгові умови праці.

У разі застосування праці осіб з інвалідністю роботодавець зобов’язаний враховувати рекомендації МСЕК, оскільки, відповідно до п.п.8 п.11 Положення про медико-соціальну експертизу, затвердженого постановою КМУ від 03.12.2009 № 1317, міські, міжрайонні, районні комісії разом із лікувально-профілактичними закладами, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності, профспілковими органами аналізують умови праці з метою виявлення факторів, що мають негативний вплив на здоров’я і працездатність працівників, а також визначають умови та види діяльності, робіт і професій для хворих та осіб з інвалідністю.

З інвалідністю — за комп’ютер: чи проводити атестацію робочого місця

Таким чином, розглядаючи питання можливості роботи особи з інвалідністю на посаді вантажника, слід звернутися до МСЕК, яка встановила інвалідність та надала трудові рекомендації.

Зауважимо, під час прийняття на роботу осіб з інвалідністю відповідно до рекомендацій МСЕК роботодавці не мають права встановлювати для них випробування.

Джерело: Управління Держпраці у Рівненській області