Первинний інструктаж позаштатному працівнику: проводити чи ні

8 грудня 2020
203
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи має право кадровик не проводити первинний інструктаж своєму підлеглому (секретарю), якщо він не в штаті підприємства?

Відповідь

Кадровик не має права так учинити. Оскільки мова йде про працівника іншого підприємства, який є відрядженим працівником, то з ним мають провести вступний і первинний інструктажі (п. 6.3 та п. 6.4 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держпраці від 26.01.2005№ 15; далі — Типове положення).

Програма первинного інструктажу на робочому місці ✔️ Зразок

Із працівниками, відрядженими з іншого підприємства (охоронники, водії тощо), за весь час перебування на тому підприємстві, до якого вони відряджені для роботи, мають проводити й інші види інструктажів, зокрема повторний і позаплановий (п. 6.5 та п. 6.6 Типового положення).