Відмітка про шкідливі умови праці в наказі про прийняття

4 грудня 2020
211
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Як вказати в наказі про прийняття на роботу про шкідливі умови праці?

Відповідь

План перевірок Держпраці на 2021 рік

Роботодавець зобов’язаний поінформувати нового працівника про умови праці під підпис і до того, як працівник стане до роботи (п. 1 ч. 1 ст. 29 КЗпП). Вказавши у наказі про прийняття, що на робочому місці є несприятливі чинники, доведете, що дотримали вимоги КЗпП.

Якщо робоче місце — атестоване, а умови праці — несприятливі, про це слід вказати у наказі незалежно від того, за якою формою його складено: типовою формою П-1 або відмінною від типової.


Щоб скласти текст наказу, орієнтуйтеся на відомості із розділу ІІІ Карти умов праці, складеної за результатами атестації робочих місць.

Згідно з п. 8 Порядку № 442 відомості про результати атестації робочих місць заносять до Карти умов праці.

На основі комплексної оцінки робочі місця відносять до одного з видів умов праці:

  • з особливо шкідливими та особливо важкими умовами праці;
  • зі шкідливими і важкими умовами праці;
  • зі шкідливими умовами праці.

Підстава — пункт 6.2 Рекомендацій № 41.

Ознайомте працівника з наказом. Для цього працівник має проставити підпис та вказати дату ознайомлення на першому примірнику наказу чи на спеціальному бланку (аркуші) ознайомлення (п. 11 гл. 9 розд. ІІ Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджених наказом Мін’юсту від 18.06.2015 № 1000/5).