В наказі про прийняття відсутня відмітка про проходження вступного інструктажу з ОП: які наслідки

17 листопада 2020
1122
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи порушення, якщо накази про прийняття не має відмітки про проходження вступного інструктажу з охорони праці?

Відповідь

Так, інспектор праці визнає це порушенням.

Спеціаліст з охорони праці робить відмітку про вступний інструктаж на підписаному керівником наказі про прийняття працівника на роботу та в журналі реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці.

Увага: Не плутайте візу в наказі з відміткою про проходження інструктажу.

⚡️ План перевірок Держпраці на 2021 рік

Під час перевірки інспектор праці вивчає питання, визначені Актом інспекційного відвідування (невиїзного інспектування) юридичної особи (фізичної особи), яка використовує найману працю, затвердженим наказом Мінсоцполітики від 18.08.2017 № 1338 (далі — Акт).

Інспектор праці зобов’язаний перевірити, чи проінструктував роботодавець працівника з техніки безпеки (п. 3.14.5 Акта). Цей факт підтверджує відмітка в наказі про прийняття на роботу.