Інструктажі з охорони праці під час дистанційної роботи

27 жовтня 2020
1065
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Як проводити інструктажі з охорони праці з працівниками під час дистанційної роботи в умовах карантину?

Відповідь


Карантин установлюють на період, необхідний для ліквідації епідемії чи спалаху особливо небезпечної інфекційної хвороби. На цей період можна змінювати режими роботи підприємств, вносити інші необхідні зміни щодо умов їхньої виробничої та іншої діяльності. Про це йдеться у статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04.2000 № 1645-ІІІ.

Карантинні працеохоронні порушення: як уникнути відповідальності

Первинний, повторний, позаплановий і цільовий інструктажі з питань охорони праці проводить безпосередній керівник робіт — начальник структурного підрозділу, майстер — або фізична особа, яка використовує найману працю. Ці інструктажі завершуються перевіркою знань у вигляді усного опитування або за допомогою технічних засобів, а також перевіркою набутих навичок безпечних методів праці особою, яка проводила інструктаж. Підстава — пункти 6.8 та 6.9 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15 (НПАОП 0.00-4.12-05).

Можна проводити дистанційне навчання та перевірку знань із питань охорони праці (п. 3.5, 3.12 НПАОП 0.00-4.12-05). Однак Типове положення не передбачає дистанційного проведення інструктажів.

Кожен роботодавець з урахуванням карантину може внести зміни до умов виробничої діяльності.

Рішення про перенесення або проведення інструктажів приймає роботодавець. В останньому випадку одна з умов проведення інструктажів — дотримуватися загальнодержавних заходів щодо запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби. Переносити інструктажі з охорони праці доцільно для працівників, функціональні обов’язки яких не пов’язані із забезпеченням безаварійної роботи об’єктів підвищеної небезпеки або з виконанням робіт підвищеної небезпеки.

Як сформувати склад комісії під час карантину
Георгій Лесенкоексперт з охорони праці, Київ
Що робити роботодавцю, щоб запобігти захворюванню на COVID-19 працівників? Як діяти роботодавцю, якщо у працівника виявили COVID-19? Що робити працівнику, якого відсторонили від роботи? Хто виявляє та реєструє осіб, які контактували з хворим? Для кого COVID-19 визнають гострим професійним захворюванням? Як виплатити заробітну плату за час відсторонення від роботи?