Категорії, які не включають до облікової кількості штатних працівників

4 травня 2017
157
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Які категорії працівників не включають до облікової кількості при створення служби охорони праці на підприємстві?

Відповідь

Нормативне регулювання

Інструкція зі статистики кількості працівників, затверджена наказом Державного комітету статистики України від 28.09.2005 № 286 (далі — Інструкція № 286) 

Не включають до облікової кількості штатних працівників такі категорії, як:

  • прийняті на роботу за сумісництвом з інших підприємств;
  • залучені до виконання робіт за цивільно-правовими договорами;
  • переведені з інших підприємств згідно з договорами між суб’єктами господарювання;
  • учні, слухачі професійно-технічних навчальних закладів, які проходять виробниче навчання та виробничу практику на підприємстві згідно з договорами про надання робочих місць для зазначених цілей;
  • особи, направлені підприємствами для навчання у навчальних закладах з відривом від виробництва, які одержують за рахунок коштів цих підприємств тільки стипендію (п. 2.6 Інструкції № 286).

Читайте на порталі: Створення служби охорони праці на підприємстві

Зазначимо, що в облікову кількість штатних працівників включають усіх найманих працівників, які уклали письмово трудовий договір (контракт) і виконували постійну, тимчасову або сезонну роботу один день і більше, а також власників підприємства, якщо, крім доходу, вони отримували заробітну плату на цьому підприємстві.

В облікову кількість працівників включають також працівників, які перебувають у відпустках у зв’язку з вагітністю та пологами, а також — у відпустках для догляду за дитиною до досягнення нею віку, передбаченого чинним законодавством або колективним договором підприємства, включаючи тих, які усиновили новонароджену дитину безпосередньо з пологового будинку (п. 2.5 Інструкції № 286).