Інструктаж для керівника, який особисто виконує роботи: потрібен чи ні

20 жовтня 2020
514
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи проходити первинний і повторний інструктажі з ОП на робочому місці керівнику підприємства, який пройшов відповідне навчання з питань охорони праці та в окремих випадках особисто виконує роботи? Якщо так, то хто його повинен проводити?

Відповідь

Керівник підприємства, керівник структурного підрозділу — це посадові особи, які повинні проходити навчання та перевірку знань із питань охорони праці до початку виконання своїх обов’язків і періодично — раз на три роки. Підстава — глава 5 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15 (НПАОП 0.00‑4.12‑05).

Як контролювати стан ОП на підприємстві✍ 5 додатків для Вас

Якщо керівник підприємства, керівник структурного підрозділу є виконавцями робіт, зазначених у Переліку робіт з підвищеною небезпекою, затвердженому наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15, та Переліку робіт, де є потреба у професійному доборі, затвердженому наказом МОЗ та Держнаглядохоронпраці від 23.09.1994 № 263/121, то вони повинні щорічно проходити спеціальне навчання і перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці. Цього вимагає пункт 4.1 НПАОП 0.00-4.12-05.

Інструктажі на робочому місці зазначеним керівникам, як виконавцям робіт, отримувати не потрібно.