Як сформувати склад комісії під час карантину

15 жовтня 2020
304
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Як під час карантину створити комісію з розслідування нещасного випадку і провести засідання, якщо члени комісії на самоізоляції або працюють віддалено?

Відповідь


Комісію з розслідування нещасних випадків, що не підлягають спеціальному розслідуванню, створюють за наказом роботодавця. Про це йдеться у пункті 12 Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженому постановою КМУ від 17.04.2019 № 337.

Як розслідувати нещасний випадок з роботодавцем❓

Коли створюватимете комісію, враховуйте, що до її складу не можна включати працівників, які перебувають:

  • на лікарняному та мають листок непрацездатності;
  • у щорічній відпустці або у відпустці без збереження заробітної плати.

Якщо працівники перебувають на карантині або на самоізоляції, але вони не у відпустці та не мають листка непрацездатності, тобто виконують професійні обов’язки — наприклад, працюють дистанційно, то таких працівників можна включити до складу комісії.

Засідання комісії можна проводити онлайн: за допомогою Skype або у вигляді відеоконференції через мережу Інтернет.

Щоб провести відеоконференції, можете обрати сервіс Zoom. Він дає змогу проводити безплатні відеоконференції тривалістю до 40 хв для великої кількості учасників (до 100 осіб).

 

Як сформувати склад комісії під час карантину
Георгій Лесенкоексперт з охорони праці, Київ
Що робити роботодавцю, щоб запобігти захворюванню на COVID-19 працівників? Як діяти роботодавцю, якщо у працівника виявили COVID-19? Що робити працівнику, якого відсторонили від роботи? Хто виявляє та реєструє осіб, які контактували з хворим? Для кого COVID-19 визнають гострим професійним захворюванням? Як виплатити заробітну плату за час відсторонення від роботи?