Строк дії атестації минув — чи має право працівник на доплату

13 жовтня 2020
753
Середній бал: 5 із 5

Запитання

У зв’язку з карантином чергову атестацію робочого місця кухаря у закладі загальної середньої освіти не провели, попередня була 01.05.2015 року. Чи має право працівник на доплату за умови праці до моменту проведення чергової атестації?

Відповідь

Атестація робочих місць в школіскачати зразок наказу


Атестацію робочих місць за умовами праці проводить атестаційна комісія у строки, передбачені колективним договором, але не рідше ніж раз на п’ять років. За своєчасне та якісне проведення атестації відповідає керівник підприємства, установи, організації. Підстава — пункт 4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою КМУ від 01.08.1992 № 442.

Наразі в законодавстві не відбулося змін стосовно зазначеної норми.

Коли визначатимете терміни та складатимете графік проведення чергової атестації, пам’ятайте, що атестацію потрібно завершити до закінчення періоду дії попередньої атестації.

Якщо атестацію не провели, працівники, зайняті повний робочий день на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, втрачають право на пільгову пенсію та інші пільги й компенсації, передбачені законодавством. Якщо ж атестацію провели несвоєчасно, працівники втрачають певний період роботи, який не можна зарахувати до пільгового.

Отже, у закладі освіти, про який ідеться у запитанні, чергову атестацію мали б провести та закінчити до 01.05.2020. Тож із цієї дати працівник втрачає право на пільги й компенсації за роботу із шкідливими та важкими умовами праці.

Посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та фізичні особи — підприємці несуть адміністративну відповідальність за порушення строку атестації і порядку її проведення. На них накладають штраф у розмірі від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 510—1700 грн. Підстава — стаття 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Зазначимо, що атестацію робочих місць проводять у типових умовах роботи підприємства, установи, організації. Під час карантину робота закладу освіти вочевидь не є типовою для роботи навчального закладу.