Видача тимчасового акта за формою Н-1 — обов’язок чи право спецкомісії

8 жовтня 2020
435
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Видача тимчасового акта за формою Н-1 — це обов’язок чи право спеціальної комісії з розслідування нещасного випадку на виробництві?

Відповідь


Питання щодо складання тимчасового акта за формою Н-1 регулюють пункти 37 та 39 Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою КМУ від 17.04.2019 № 337 (далі — Порядок № 337).

У разі продовження строку спеціального розслідування нещасного випадку за наявності обставин, за яких цей випадок визнають пов’язаним із виробництвом, спеціальна комісія протягом 10 робочих днів після продовження строку розслідування за потреби може скласти та підписати тимчасові акти за формою Н-1 на потерпілого/потерпілих, щоб здійснити страхові виплати. Їх затверджує керівник органу, який створив спеціальну комісію. Підстава — пункт 37 Порядку № 337.

У разі неотримання відомостей (матеріалів) розслідування нещасного випадку, що стався внаслідок події (аварії, катастрофи тощо) під час руху транспортних засобів, за наявності обставин, за яких цей випадок визнають пов’язаним із виробництвом, комісія (спеціальна комісія) протягом 10 робочих днів після продовження строку розслідування (спеціального розслідування) на кожного потерпілого, крім осіб, причетних до керування транспортним засобом, складає, підписує та затверджує тимчасовий акт за формою Н-1. Підстава — пункт 39 Порядку № 337.

Рішення про складання тимчасового акта приймає комісія (спеціальна комісія) з розслідування нещасного випадку.