Як підприємству убезпечитися від судового розслідування

22 вересня 2020
45
Середній бал: 5 із 5

Запитання

На підприємстві стався випадок травмування, але працівник відмовляється оформляти виробничу травму. Як підприємству убезпечити себе від судового розслідування?

Відповідь

Якщо з працівником на виробництві стався випадок травмування, який призвів до втрати працездатності на один робочий день чи більше або до необхідності перевести його на іншу (легшу) роботу не менше ніж на один робочий день, необхідно провести розслідування цього випадку травмування як нещасного випадку.

Підстава — пункт 3 Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою КМУ від 17.04.2019 № 337.

Якщо працівник відмовився брати участь у розслідуванні нещасного випадку, таке розслідування можна провести без його участі. Про це необхідно вказати в матеріалах розслідування, зокрема у протоколі засідання комісії.

Якщо з працівником стався випадок травмування, який не призвів до втрати працездатності або до необхідності перевести його на іншу (легшу) роботу, то такий випадок не підпадає під визначення «нещасний випадок». Такий випадок травмування може бути, зокрема, інцидентом.