Спеціальне навчання та перевірка знань електрогазозварника

25 серпня 2020
952
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи обов’язково працівнику, навченому за професією «електрогазозварник», проходити спеціальне навчання з виконання газополум’яних, електрозварювальних робіт із видачею посвідчень на роботи підвищеної небезпеки?

Відповідь


Слід відрізняти навчання за професією та спеціальне навчання з питань охорони праці.

Поняття «зварник» загальне для електрозварника ручного зварювання, електрогазозварника, газозварника й електрозварника на напівавтоматичних і автоматичних машинах. Про це йдеться у пункті 1.3.1 Правил атестації зварників, затверджених наказом Держнаглядохоронпраці від 19.04.1996 № 61 (НПАОП 0.00‑1.16‑96). Але працівника можна допускати до робіт лише тим способом зварювання, який вказаний у його посвідченні про атестацію. Щоб змінити спосіб зварювання, працівник має пройти нову атестацію.

Вимоги до електрогазозварника та які пільги йому належать

Електрозварювальні та газополум’яні роботи належать до робіт підвищеної небезпеки. Підстава — пункт 1 Переліку робіт з підвищеною небезпекою, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15.

Працівники, яких залучають до робіт із підвищеною небезпекою, повинні щорічно проходити навчання та перевірку знань із питань охорони праці (ст. 18 Закону про охорону праці). Тому працівник за професією «електрогазозварник» зобов’язаний щорічно проходити спеціальне навчання та перевірку знань із питань охорони праці у порядку, визначеному Типовим положенням про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженим наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15.