Категорії приміщень за вибухопожежною та пожежною небезпекою

23 березня 2021
21094
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Яким нормативним актом на сьогодні визначено класифікацію приміщень за пожежною небезпекою? На які категорії поділяють приміщення за вибухопожежною і пожежною небезпекою?

Відповідь

Сьогодні порядок визначення категорій приміщень і будинків (або частин будинків у межах протипожежних відсіків) виробничого, складського призначення, а також зовнішніх установок за вибухопожежною і пожежною небезпекою залежно від кількості та властивостей речовин і матеріалів, що в них знаходяться, регламентує Державний стандарт України Б В.1.1-36:2016, який було введено після скасування Норм визначення категорій приміщень, будинків та зовнішніх установок за вибухопожежною та пожежною небезпекою.

За вибухопожежною та пожежною небезпекою у ДСТУ виокремлено такі категорії приміщень та будинків: 

  • А (вибухопожежонебезпечна);
  • Б (вибухопожежонебезпечна);
  • В (пожежонебезпечна)
  • Г (помірно пожежонебезпечна);
  • Д (знижено пожежонебезпечна).

Зовнішні установки характеризують за категоріями Аз, Бз, Вз, Гз та Дз.

Категорії приміщень, будинків та зовнішніх установок за вибухопожежною та пожежною небезпекою визначають для найсприятливішого щодо виникнення пожежі або вибуху періоду, виходячи з фізичного стану горючих речовин і матеріалів, які знаходяться (зберігаються, переробляються, транспортуються) в апаратах, приміщеннях та зовнішніх установках, їх кількості, пожежовибухонебезпечних властивостей та особливостей технологічних процесів.

Визначення пожежовибухонебезпечних властивостей речовин і матеріалів провадиться на підставі результатів випробувань або розрахунків за стандартними методиками з урахуванням параметрів стану (тиску, температури тощо).

Категорії приміщень за вибухопожежною та пожежною небезпекоюДізнайтеся, як правильно вести Журнал обліку виконаних робіт протипожежного призначення.

Вид об’єкта є одним із критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю).