Усунення виявлених при перевірці порушень

1151

Запитання

Як підприємству усунути виявлені при перевірці Держпраці порушення?

Відповідь

Про стан виконання розпорядчого документа (наприклад припису) підприємство письмово у встановлені строки повідомляє інспекторові Держпраці, який видав припис. Для цього надсилають офіційного листа за формою, встановленою системою організаційно-розпорядчої документації. У листі обов’язково вказують номер і дату припису, номери порушень та відображають факт їх усунення.

Заходи реагування, обгрунтованість яких має бути підтверджена адміністративним судом, не застосовують, а відповідний розпорядчий документ підлягає негайному скасуванню Держпраці у разі, якщо:

  • Держпраці в установлений строк не звернувся до адміністративного суду з відповідним позовом;
  • позовну заяву повернено Держпраці ухвалою адміністративного суду і така ухвала набрала законної сили;
  • адміністративний суд ухвалив постанову, якою відмовив Держпраці у підтвердженні обгрунтованості вжиття заходів реагування, або постанову про відсутність підстав для вжиття таких заходів, і така постанова набрала законної сили;
  • протягом 30 робочих днів із дня видання (прийняття) відповідного розпорядчого документа про вжиття заходів реагування їх обгрунтованість не буде підтверджена постановою адміністративного суду, що набрала законної сили.

Після надходження інформації від підприємства про виконання припису інспектор Держпраці, який видав припис, перевіряє його виконання. Робить він це протягом не пізніше трьох діб після отримання повідомлення про усунення порушень. Якщо підприємство у встановлені приписом строки не повідомило про усунення порушень, це буде підставою для його позапланової перевірки.

У разі неможливості повністю усунути порушення у встановлений строк суб’єкт господарювання має повідомити про це інспектора Держпраці, який видав припис, та звернутися з клопотанням до територіального органу Держпраці про продовження строку для усунення виявлених порушень. У такому разі Держпраці може провести (за потреби) експертизу запланованих суб’єктом господарювання заходів (із усунення порушень).

Читайте в Довіднику спеціаліста з охорони праці: Як Держпраці підприємства перевіряє

Якщо відсутній інспектор Держпраці, який видав припис (у зв’язку з відпусткою, хворобою, відрядженням тощо), перевірку проводить посадова особа, яка її заміщує або виконує обов’язки, або керівник (заступник керівника) відповідного підрозділу територіального органу Держпраці. Таку перевірку проводять не пізніше трьох діб після отримання повідомлення про усунення порушень.

За результатами перевірки підприємства йому або ж вищій організації (центральному органу виконавчої влади), до сфери управління якої воно належить, можуть надіслати подання щодо невідповідності посадових осіб займаній посаді. Про це суб’єкт господарювання або вища організація (центральний орган виконавчої влади), до сфери управління якої належить суб’єкт господарювання, у місячний строк письмово інформує посадову особою, яка видала подання.Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Свіжий номер журналу

Серпневий Довідник вже на сайті

«Наказ про дії персоналу під час аварій та нещасних випадків»

ЖУРНАЛИ ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТА З ОХОРОНИ ПРАЦІ

© Служба охорони праці, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 14788-3759 Р від 17.06.2008


  • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Ось так просто підете і недочитаєте?Щоб повернутися до статті, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ПОРТАЛІ.

Витратите не більше 1 хв — натомість продовжете читання без перешкод.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і дочитаю
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль