Строки зберігання матеріалів атестації робочих місць ліквідованих підприємств

30 червня 2020
217
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Скільки необхідно зберігати матеріали атестації робочих місць у разі ліквідації підприємства?

Відповідь


Атестаційною комісією за результатами комплексної оцінки факторів виробничого середовища і характеру праці щодо відповідності їх вимог стандартам, санітарним нормам і правилам, обґрунтування нею віднесення робочого місця до відповідної категорії за шкідливими умовами праці визначаються розмір та склад пільг, гарантій і компенсацій працівникам, зайнятим на таких роботах.

Перелік робочих місць, виробництв, робіт, професій і посад, працівникам яких підтверджено право на пільги й компенсації, зокрема, на пільгове пенсійне забезпечення, передбачене законодавством, затверджується наказом по підприємству за погодженням із профспілковим комітетом.

Підстави для проведення атестації робочих місць за умовами праці

Відповідно до вимог пункту 9 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою КМУ від 01.08.1992 р. № 442 та пункту 6.8 Методичних рекомендацій для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджених постановою Мінпраці від 01.09.1992 р. № 41 (далі — Методичних рекомендацій № 41) Перелік затверджується наказом по підприємству (організації) та зберігається протягом 50 років. Згідно з пунктом 6.9 Методичних рекомендацій № 41, матеріали атестації робочих місць є документами суворої звітності, вони зберігаються на підприємстві протягом 50 років.

У випадку ліквідації підприємств, які зберігають матеріали атестації робочих місць за умовами праці справи з матеріалами атестації робочих місць, що підлягають передаванню до архівних установ складаються із застосуванням Переліку видів документів, пов’язаних із забезпеченням соціального захисту громадян, що мають надходити до архівних установ у разі ліквідації підприємств, установ, організацій, які не належать до джерел формування Національного архівного фонду, затвердженого наказом Мінюсту від 14.03.2013 р. № 430/5 (далі — Перелік).

Статтею 27 Переліку передбачено строк зберігання архівними установами документів (протоколів, рішень, переліків стандартів і норм, переліків та планів робочих місць, висновків, актів, карт умов праці тощо) з питань атестації робочих місць на відповідність нормативно-правовим актам з охорони праці у 75 років.

Джерело: ГУ Держпраці у Дніпропетровській області