Встановлення зв’язку захворювання з умовами праці працівників

21 травня 2020
117
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Як встановити зв’язок захворювання з умовами праці працівників?

Відповідь


Порядок виявлення у працівника підозри на професійне захворювання, встановлення та підтвердження професійного захворювання, а також форми відповідних документів, регламентовані постановою КМУ від 17.04.2019 р. №337 «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві».

Розслідування нещасних випадків на виробництві: крок за кроком

Якщо є підозра, що у працівника — хронічне професійне захворювання (отруєння), з метою встановлення діагнозу складається санітарно-гігієнічна характеристика умов праці.

Санітарно-гігієнічну характеристику складає лікар з гігієни праці територіального органу Держпраці за фактичним місцезнаходженням підприємства (установи, організації), де працює хворий, на запит керівника закладу охорони здоров’я, що забезпечує надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги, за поданням лікаря-профпатолога.

Надання захворюванню статусу хронічного професійного здійснюється за процедурою встановлення зв’язку захворювання з умовами праці, відповідно до Порядку № 337 та Переліку професійних захворювань, затвердженого постановою КМУ від 08.11.2000 р. № 1662 «Про затвердження переліку професійних захворювань».

 Джерело: Управління Держпраці у Хмельницькій області