Атестація робочих місць на новоствореному підприємстві

7 травня 2020
155
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Як швидко потрібно провести атестацію робочих місць на новоствореному підприємстві, якщо добір працівників просувається повільно — дві-три особи за тиждень?

Відповідь


Атестацію робочих місць за умовами праці на новоствореному підприємстві потрібно провести якнайшвидше. Розберемося, чому це не залежить від кількості працівників.

Роботодавець зобов’язаний до початку роботи за трудовим договором поінформувати працівника під підпис про умови праці, наявність на робочому місці небезпечних і шкідливих виробничих факторів, можливі наслідки їх впливу на здоров’я, а також про права найманої особи на пільги та компенсації за роботу в таких умовах (ст. 29 Кодексу законів про працю України). Але без атестації робочих місць за умовами праці він цього зробити не зможе. А зможе лише попередити працівника, що конкретну інформацію про умови праці дізнаються після атестації робочих місць.

Атестацію робочих місць проводять відповідно до Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою КМУ від 01.08.1992 № 442 (далі — Порядок № 442). Для новоствореного підприємства така атестація вважається первинною.

Стаж роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, для відповідних працівників обчислюватимуть відповідно до пункту 4.4 Порядку застосування Списків № 1 і 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого наказом Мінсоцполітики від 18.11.2005 № 383.

Інші пільги та компенсації надають з дати видання наказу про результати атестації робочих місць за умовами праці.

Без атестації робочих місць працівники не можуть отримувати пільги та компенсації за роботу із шкідливими умовами праці. Тому в інтересах і працівників, і роботодавця провести атестацію якнайшвидше.