Реєстрація великотоннажного та іншого технологічного транспорту, що експлуатується у кар’єрах

23 квітня 2020
238
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Як здійснюється реєстрація великотоннажного та іншого технологічного транспорту, що експлуатується під час розробки родовищ корисних копалин відкритим способом у кар’єрах?

Відповідь

Великотоннажний та інший технологічний транспорт, що не підлягає експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування, підлягає реєстрації відповідно до вимог Порядку відомчої реєстрації та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, затвердженого постановою Кабміну від 06.01.2010 № 8 зі змінами, внесеними згідно з Постановою КМУ № 367 від 27.03.2019.

10 правил охорони праці водіїв автотранспортних засобів

Власники технологічних транспортних засобів зобов’язані зареєструвати транспортні засоби протягом 10 днів після придбання або виникнення інших законних прав на їх використання, зокрема у разі тимчасового ввезення на територію України. У такий же строк власники зобов’язані перереєструвати технологічні транспортні засоби у разі настання обставин, у зв’язку з якими виникла потреба у внесенні змін у реєстраційні документи.

Реєстрація, перереєстрація, тимчасова реєстрація, взяття на облік та зняття з обліку технологічного транспортного засобу здійснюється після перевірки територіальними органами Держпраці наявності  обтяжень на машини за даними Державного реєстру обтяжень рухомого майна. Реєстрація, перереєстрація, тимчасова реєстрація та взяття на облік технологічного транспортного засобу, який перебуває у податковій заставі, заставі, під арештом або є предметом іншого обтяження, здійснюється лише за умови надання письмової згоди всіх виявлених обтяжувачів. Технологічний транспортний засіб,  що належить юридичній особі, реєструється за місцезнаходженням органу управління юридичної  особи, а той, що належить фізичній особі, — за місцем проживання або перебування фізичної особи.

Готуємося до Дня охорони праціДля вас — покроковий алгоритм, наказ, план заходів, положення

Допускається реєстрація технологічного транспортного засобу за місцем його експлуатації, зокрема того, що перебуває у постійному користуванні або оренді юридичної чи фізичної особи. Експлуатація  незареєстрованих технологічних транспортних засобів забороняється. Перед реєстрацією кожного технологічного транспортного засобу проводиться його державний технічний огляд, про що складається акт технічного огляду і видається талон, зразок якого затверджується Держпраці.

Технічний огляд технологічних транспортних засобів проводиться щороку відповідно до порядку  проведення державного технічного огляду великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, який встановлюється Держпраці.

Реєстрація виготовлених за межами України, а також самостійно переобладнаних або зібраних технологічних транспортних засобів здійснюється за умови проведення фахівцями експертно-технічного центру експертизи на відповідність технологічних транспортних засобів нормативно-правовим актам з охорони праці.

На зареєстрований технологічний транспортний засіб видаються свідоцтво про реєстрацію встановленого зразка та номерний знак, що відповідає державному стандарту. Свідоцтво про реєстрацію має необмежений строк дії.

Реєстрація великотоннажного та іншого технологічного транспорту, що експлуатується у кар’єрах Експлуатація технологічних транспортних засобів у разі втрати свідоцтва про реєстрацію, номерного знака, талона про проходження технічного огляду забороняється.

Перереєстрація технологічних транспортних засобів здійснюється у разі:

  • зміни найменування чи імені власника, форми власності, місця знаходження органу управління юридичної особи чи місця проживання або перебування фізичної особи – власника технологічного транспортного засобу;
  • втрати або непридатності до подальшого використання свідоцтва про реєстрацію чи номерного знака; зміни вузлів та агрегатів, що мають ідентифікаційні номери;
  • переобладнання технологічного транспортного засобу за умови проведення фахівцями експертно-технічного центру експертизи на відповідність нормативно-правовим актам з охорони праці та в інших випадках.

За результатами перереєстрації видається нове свідоцтво про реєстрацію. У розділі «Особливі примітки» нового свідоцтва зазначаються серія, номер попереднього свідоцтва про реєстрацію та найменування органу реєстрації, який його видавав.

Нова експертно-правова система Expertus: Охорона праці

Тимчасова реєстрація технологічного транспортного засобу здійснюється у разі:

  • тимчасового ввезення на територію України під зобов’язання про зворотне вивезення. При цьому реєстраційний документ і номерний знак на технологічний транспортний засіб, якщо він був зареєстрований за межами України, здаються до експертно-технічного центру, а замість них видаються свідоцтво про реєстрацію і номерний знак із зазначенням у розділі свідоцтва про реєстрацію «Особливі примітки» строку їх дії. Первинні реєстраційний документ і номерний знак повертаються власникові після закінчення строку тимчасової реєстрації;
  • передачі технологічного транспортного засобу у довгострокову оренду (лізинг) та позичку.

Тимчасове свідоцтво про реєстрацію видається із зазначенням у розділі свідоцтва про реєстрацію «Особливі примітки» строку його дії, що визначається строком дії договору оренди (лізингу) або позички. При цьому первинні свідоцтво про реєстрацію і номерний знак здаються до експертно-технічного центру, а після закінчення строку тимчасової реєстрації повертаються власникові.

Після закінчення строку тимчасової реєстрації технологічний транспортний засіб вважається незареєстрованим.

Джерело: Управління Держпраці у Харківській області