Чи всі водії мають проходити передрейсовий медичний огляд

9 квітня 2020
674
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи обов’язково водію, який працює в управлінні соціального захисту населення, проходити передрейсовий медогляд? І на якій основі — безоплатно чи платно?

Відповідь

Так, обов’язково.

Медичний огляд проводять, щоб визначити здатність кандидатів у водії та водіїв безпечно керувати транспортними засобами. Він охоплює: попередні, періодичні, щозмінні передрейсові та післярейсові огляди, а також, за потреби, позачергові медичні огляди.

▶ Де зберігати результати медоглядів ◀

Періодичність оглядів, порядок їх проведення та направлення водіїв на позачергові огляди визначає спільний акт центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я, і МВС (ст. 45 Закону України «Про дорожній рух» від 30.06.1993 № 3353-ХІІ). Таким актом є спільний наказ МОЗ та МВС «Про затвердження Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів» від 31.01.2013 № 65/80 (далі — Положення № 65/80).

Відповідно до підпунктів 1.4 та 1.8 Положення № 65/80 щозмінні передрейсові та післярейсові медичні огляди проходять водії транспортних засобів підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності. Огляди проводять лікарі лікувального профілю та/або молодші медичні працівники з медичною освітою за спеціальністю «сестринська справа», «лікувальна справа».

Щоб проводити щозмінні передрейсові та післярейсові огляди водіїв транспортних засобів, необхідно мати ліцензію на медичну практику.

Відповідно до листа МОЗ до Державної регуляторної служби України, аби забезпечити медичною допомогою працівників підприємств, установ, організацій та здійснювати щозмінні передрейсові та післярейсові огляди водіїв, необхідно, щоб:

  • підприємства, установи, організації уклали договір з амбулаторно-поліклінічним закладом, згідно з яким відповідні послуги надаватиме відокремлений структурний підрозділ цього закладу;
  • або лікар-ФОП відкрив на підприємстві, в установі, організації медичний кабінет;
  • або підприємство, установа, організація на підставі їхніх розпорядчих документів отримали ліцензію та відкрили медичний кабінет без створення закладу охорони здоров’я, що діятиме відповідно до положення про такий кабінет.

Роботодавець зобов’язаний своїм коштом профінансувати та організувати проведення попереднього (під час прийняття на роботу) і періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на:

Таку норму містить частина перша статті 17 Закону про охорону праці.

Тест для спеціаліста з охорони праці ☝

Отже, водій, який працює в управлінні соціального захисту населення, має проходити передрейсові медичні огляди. Оплатити їх зобов’язаний роботодавець водія.