Оплата праці працівників під час карантину

26 березня 2020
444
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Як здійснюється оплата праці працівників підприємств і установ у сфері спорту під час карантину?

Відповідь

З метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на засіданні Уряду 11 березня 2020 року прийнято рішення (постанова КМУ від 11.03.2020 № 211 (зі змінами) про встановлення з 12 березня до 03 квітня 2020 року на всій території України карантину. 25 березня Уряд запровадив надзвичайну ситуацію на всій території України на 30 днів, терміном до 24 квітня 2020 року і продовжив карантин.

Зверніть увагу, що терміни карантину можуть змінитись залежно від епідеміологічної ситуації в Україні.

Як зупинити коронавірус. Шпаргалка

У зв’язку з забороною відвідування підприємств та установ у сфері спорту Міністерство молоді та спорту України повідомило, що згідно з п. 8 наказу Мінсім’ямолодьспорту від 23.09.2005 № 2097 у випадку, коли в окремі дні (місяці) робота не відбувається з незалежних від працівника у сфері спорту причин (епідемії, несприятливі метеорологічні умови тощо), його оплата у ці дні здійснюється з розрахунку заробітної плати, установленої при тарифікації, за умови, що цей працівник виконує іншу організаційну або методичну роботу.

Зазначене положення стосується як штатних працівників, так і тих, що працюють на умовах сумісництва.

Оплата праці працівників під час карантину
Ірина Шкарівськаадвокат, Київ
 

З метою мінімізації розповсюдження інфекції керівникам підприємств і установ у сфері спорту необхідно вжити усіх можливих заходів для переведення працівників на роботу в дистанційному режимі. При цьому неприпустимим є примусове відправлення працівників у відпустку без збереження заробітної плати.

Крім того, відповідно до ст. 113 Кодексу законів про працю «за час простою, коли виникла виробнича ситуація, небезпечна для життя чи здоров’я працівника або для людей, які його оточують, і навколишнього природного середовища не з його вини, за ним зберігається середній заробіток».

Таким чином, за всіма працівниками підприємств і установ у сфері спорту, роботу яких призупинено на період карантину, зберігається середня заробітна плата, а оплата праці працівників у сфері спорту, які виконують методичну та організаційну роботу, здійснюється згідно з тарифікацією.

Джерело: Міністерство молоді та спорту України