Медогляди працівників, які виконують роботи на висоті

583

Запитання

Чи повинні проходити медогляд та психофізіологічну експертизу працівники, які виконують роботи на висоті? Які нормативні акти регулюють дане питання?

Відповідь

Роботи верхолазні та на висоті відносяться до робіт з підвищеною небезпекою (п. 94 Переліку робіт з підвищеною небезпекою, затв. наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15).

Роботи на висоті, верхолазні роботи та роботи, пов’язані з підійманням на висоту відносяться до робіт, де є потреба у професійному доборі (п. 4 таблиці Переліку робіт, де є потреба у професійному доборі, затв. наказом МОЗ та Держнаглядохоронпраці від 23.09.1994 № 263/121).

Періодичність медоглядів осіб, які залучаються до робіт на висоті, верхолазних робіт та робіт, пов’язаних з підійманням на висоту становить 1 раз на 2 роки (п. 1 таблиці Додатку 5 Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затв. наказом МОЗ від 21.05.2007 № 246, далі – Порядку № 246). Для осіб віком до 21 року – щорічно (п. 1.3 Розділу І Порядку № 246).

Працівники, які зайняті на роботах, що потребують профдобору, повинні надати комісії з проведення медичних оглядів закладів охорони здоров’я висновок психофізіологічної експертизи (п. 2.13 Розділу ІІ Порядку № 246). Періодичність проведення психіатричних оглядів для працівників, зайнятих на роботах підвищеної небезпеки (у тому числі роботах на висоті) – 1 раз на 5 років (п.7 таблиці Переліку медичних психіатричних протипоказань щодо виконання окремих видів діяльності (робіт, професій, служби), що можуть становити безпосередню небезпеку для особи, яка провадить цю діяльність, або оточуючих, затв. постановою КМУ від 27.09.2000 № 1465, у редакції постанови КМУ від 10.10.2012 № 924).

Додаток 5 Вимоги безпеки при роботі на висоті, затв. заступником Міністра цивільної авіації від 30.05.1987 № 26/И (НПАОП 0.00-7.07-87) містить 20 медичних протипоказань щодо допуску до роботи на висоті і пов’язаних з підійманням на висоту (верхолазника).Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Свіжий номер журналу

Серпневий Довідник вже на сайті

«Наказ про дії персоналу під час аварій та нещасних випадків»

ЖУРНАЛИ ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТА З ОХОРОНИ ПРАЦІ

© Служба охорони праці, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 14788-3759 Р від 17.06.2008


  • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Ось так просто підете і недочитаєте?Щоб повернутися до статті, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ПОРТАЛІ.

Витратите не більше 1 хв — натомість продовжете читання без перешкод.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і дочитаю
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль