Призначення пільгової пенсії без атестації робочих місць

13 березня 2020
77
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи може пільгова пенсія бути призначена без атестації робочих місць?

Відповідь

Велика Палата Верховного Суду постановою від 19 лютого 2020 року у справі  № 520/15025/16-а підтримала рішення судів першої та апеляційної інстанцій, згідно з якими проведення атестації робочих місць за умовами праці та її своєчасність не залежить від працівників і не може позбавити громадян їх конституційного права на соціальний захист, зокрема щодо отримання пенсій за віком на пільгових умовах.

У цій справі позивач отримав відмову від відповідача — управління Пенсійного фонду щодо призначення пенсії за віком на пільгових умовах. Причиною була відсутність необхідного пільгового стажу за Списком № 2. Так, до пільгового стажу роботи позивача не було зараховано період роботи на посаді шліфувальника абразивними кругами сухим способом через те, що атестація робочого місця не проводилась.

Перевіряємо стан охорони праці на підприємствіА у Вас є всі необхідні документи?

Суди визнали неправомірними дії управління ПФУ, зобов’язали відповідача зарахувати зазначений період роботи до пільгового стажу та призначити пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 2 з дня звернення за пенсією.