Чи мають водії проходити психофізіологічну експертизу

27 лютого 2020
769
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи має право керівництво АТП вимагати від водіїв довідку про психофізіологічну експертизу? Якщо так, то як її отримують?

Відповідь

Роботи, пов’язані з управлінням наземним транспортом, входять до Переліку робіт, де є потреба у професійному доборі, затвердженому наказом МОЗ та Держнаглядохоронпраці від 23.09.1994 № 263/121.

Працівники, зайняті на роботах, що потребують професійного добору, мають надати комісії, яка проводить медичний огляд, висновок психофізіологічної експертизи. На це вказує пункт 2.13 Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженого наказом МОЗ від 21.05.2007 № 246.

Покроковий алгоритм проведення медичного огляду від експерта

Пункт 2.14 Порядку № 246 визначає, що працівники транспортних засобів проходять попередні (періодичні) медичні огляди як працівники, зайняті на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці, з урахуванням специфіки діяльності, шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу. Винятком є працівники транспортних засобів, які проходять медогляди відповідно до наказу МОЗ та МВС «Про затвердження Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів» від 05.06.2000 № 124/345.

Звертаємо увагу, що цей наказ втратив чинність. Наразі діє наказ МОЗ та МВС «Про затвердження Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів» від 31.01.2013 № 65/80 (далі — Положення № 65/80).

У пункті 2.2 Положення № 65/80 зазначено, що під час медичного огляду враховують результати обов’язкового профілактичного наркологічного огляду особи та дані щодо перебування її на психіатричному обліку за місцем проживання.

Перевіряємо стан охорони праці на підприємствіА у Вас є всі необхідні документи?

Отже, чинні нормативно-правові акти не дають чіткої відповіді, чи мають водії автотранспортних засобів обов’язково проходити психофізіологічну експертизу.