Коли отримати новий дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки

4 лютого 2020
216
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Підприємству відмовили у пролонгації дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки. Який строк на отримання нового дозволу?

Відповідь

На виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки суб’єкт господарювання має отримати дозвіл або здійснювати ці роботи на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці (ст. 21 Закону про охорону праці).

Якщо центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, не подовжив строк дії дозволу, суб’єкт господарювання втрачає право на виконання заявлених робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Чинні законодавчі й нормативно-правові акти не містять вимог щодо строку отримання нового дозволу.