Проведення вступного інструктажу начальником структурної дільниці

21 листопада 2019
186
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи може вступний інструктаж та інструктажі на робочому місці проводити начальник структурної дільниці компанії?

Відповідь

Скачати зразок журналу реєстрації вступного інструктажу

Як організувати проведення інструктажів із питань охорони праці, визначає розділ 6 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15.

Навчання та інструктажі з охорони праці: чотири небанальні запитання

Пункт 6.3 цього нормативно-правового акта визначає, що вступний інструктаж проводить спеціаліст служби охорони праці або інший фахівець відповідно до наказу (розпорядження) роботодавця, який в установленому Типовим положенням порядку пройшов навчання і перевірку знань із питань охорони праці.

У цьому випадку начальник дільниці може проводити вступний інструктаж із питань охорони праці, якщо такий обов’язок буде покладено на нього наказом керівника підприємства.

Інструктажі на робочому місці має проводити керівник підрозділу — начальник дільниці або безпосередні керівники робіт, наприклад, виконроби.