Медичні огляди для працівників швейних підприємств

23 липня 2019
552
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи повинні швачки проходити медичні огляди?

Відповідь

Роботодавці та працівники швейних підприємств повинні дотримуватися Правил охорони праці для працівників швейного виробництва НПАОП 18.2-1.04-13. Саме цей документ регламентує вимоги до безпечного виконання робіт у технологічних процесах швейного виробництва.

Перша медична допомога на швейному підприємстві

Зокрема, в п. 1.5 зазначено:

попередній (під час прийняття на роботу) і періодичний (протягом трудової діяльності) медичні огляди працівників проводяться відповідно до Закону України «Про охорону праці» та Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженого наказом МОЗ України від 21.05.2007 № 246.

Також правила чітко визначають вимоги до працівників, які залучаються до виконання робіт у швейному виробництві. Так у п. 1.9. вказано:

працівники, які допускаються до виконання робіт у виробничих процесах швейного виробництва, повинні мати відповідну професійну підготовку та відповідати фізіологічним і психофізіологічним особливостям, необхідним для виконання робіт.

Джерело: Управління Держпраці у Рівненській області