Гроші замість спецодягу та спецвзуття

10 липня 2019
449
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи може роботодавець замість спеціального одягу та спеціального взуття видавати працівнику грошову суму?

Відповідь

Відповідно до вимог ст. 163 Кодексу законів про працю України, ст. 8 Закону України про охорону праці роботодавець зобов’язаний забезпечити за свій рахунок придбання спеціального одягу спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту й безоплатно забезпечити ними працівників.

4 поради для правильного вибору засобів індивідуального захисту

Згідно зі ст. 164 КЗпП України не дозволяється видавати грошові суми для їх придбання або матеріали для їх виготовлення. Власник або уповноважений ним орган повинен компенсувати працівникові витрати на придбання спецодягу та інших засобів індивідуального захисту, якщо встановлений нормами строк видачі цих засобів порушено і працівник був змушений придбати їх за власні кошти.

Компенсація виплачується на підставі наданих працівником документів (товарний або касовий чек). За відсутності в працівника документів, які підтверджують сплачену суму, компенсація проводиться за роздрібними цінами підприємства виробника. У разі дострокового зносу цих засобів не з вини працівника, власник або уповноважений ним орган зобов’язаний замінити їх своїм коштом.

Джерело: Головне управління Держпраці у Луганській області