З якої дати відлічувати 10 днів до перевірки Держпраці

23 травня 2019
324
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Відколи відлічувати 10 календарних днів до перевірки Держпраці — з дати відправлення повідомлення про перевірку чи з дати його отримання підприємством?

Відповідь

Законодавство зобов’язало державні органи нагляду (контролю) повідомляти підприємства про планові перевірні заходи за 10 днів до початку:

Органи державного нагляду (контролю) здійснюють планові заходи за умови письмового повідомлення суб’єкта господарювання не пізніше ніж за десять днів до дня здійснення цього заходу (абз. 1 ч. 4 ст. 5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 № 877-V; далі — Закон № 877-V).

Як Держпраці підприємства перевіряє

Отже, керівник або уповноважена ним особа мають не пізніше ніж за десять днів до початку перевірки отримати повідомлення.

Органи контролю:

  • надсилають повідомлення рекомендованим листом та/або за допомогою електронного поштового зв’язку;
  • вручають особисто під розписку керівнику чи уповноваженій особі (абз. 6 ч. 4 ст. 5 Закону № 877‑V).
Надсилаючи рекомендований лист, орган контролю повинен врахувати час його доставки, тож в цьому разі, як правило, він зазначає термін, що перевищує десять днів.

Органи контролю зазвичай відправляють електронні повідомлення, якщо немає змоги вчасно відправити рекомендованого листа або вручити листа особисто. Електронне повідомлення відтак дублюють паперовим листом.

Найчастіше представники Держпраці вручають повідомлення особисто під розписку керівнику або уповноваженій особі.

Відлічуйте 10 днів із дня отримання повідомлення.

Головне у червні

Небезпека поруч: типові порушення норм охорони праці на виробничих об’єктах