Тривалість робочого тижня дезінфектора

15 травня 2019
502
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Яка тривалість робочого тижня дезінфектора?

Відповідь

Для дезінфекторів закладів охорони здоров’я (структурних підрозділів) за винятком тих, хто працює у шкідливих умовах, норма робочого часу становить 38,5 годин на тиждень (пп. 1 п. 1 наказу МОЗ «Про затвердження норм робочого часу для працівників закладів та установ охорони здоров’я» від 25.05.2006 № 319).

Скачайте інструкцію під час роботи з дезінфекційними хімічними засобами

Дезінфектори, зайняті на осередковій, камерній і профілактичній дезінфекції, дезінсекції, дератизації в лікувально-профілактичних та санітарно-профілактичних закладах і установах, мають право на скорочений робочий тиждень тривалістю 36 годин (розд. 32 «Охорона здоров’я, освіта та соціальна допомога» Переліку виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня, затвердженого постановою КМУ від 21.02.2001 № 163; далі — Перелік).

Скорочену тривалість робочого часу, згідно із зазначеною в Переліку тривалістю, встановлюють працівнику лише в ті дні, коли він фактично був зайнятий у шкідливих умовах не менше половини тривалості робочого часу, визначеного для працівників цих закладів і установ.

Скорочену тривалість робочого тижня встановлюють колективним договором залежно від результатів атестації робочих місць за умовами праці (далі — атестація). Атестацію проводять відповідно до Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці (затверджений постановою КМУ від 01.08.1992 № 442).

СкачатиЗразок оформлення графіку проведення атестації робочих місць за умовами праці

Право працівника на скорочену тривалість робочого тижня підтвердять лише тоді, коли його робоче місце зарахують до категорії із шкідливими умовами праці за результатами атестації.

Для працівників установлюють п’ятиденний робочий тиждень із двома вихідними днями. За п’ятиденного робочого тижня тривалість щоденної роботи (зміни) визначають правилами внутрішнього трудового розпорядку або графіками змінності, які затверджує власник або уповноважений ним орган за погодженням із профспілковим комітетом підприємства, з дотриманням установленої тривалості робочого тижня (ч. 1 ст. 52 Кодексу законів про працю України).

На тих підприємствах, де за характером виробництва й умовами роботи запроваджувати п’ятиденний робочий тиждень недоцільно, встановлюють шестиденний робочий тиждень із одним вихідним днем.