Визначення умов праці на робочому місці

13 березня 2017
679
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Працюю у шкідливих умовах, але керівництво підприємства стверджує, що на моєму робочому місці нормальні умови праці. Як визначити, шкідливі умови чи ні?

Відповідь

Потрібно провести атестацію робочих місць за умовами праці у порядку, визначеному постановою КМУ від 01.08.1992 № 442 (далі — Порядок).

Атестацію проводить комісія, склад і повноваження якої визначають наказом по підприємству, у строки, передбачені колективним договором, але не рідше одного разу на 5 років. За своєчасне та якісне проведення відповідає керівник підприємства (п. 4 Порядку). Атестації підлягають усі робочі місця, на яких технологічний процес, обладнання, використовувані сировина і матеріали можуть бути потенційними джерелами шкідливих і небезпечних факторів. Перелік цих робочих місць визначає атестаційна комісія підприємства.

Гігієнічні дослідження факторів виробничого середовища і трудового процесу проводять лабораторії, атестовані Державною інспекцією України з питань праці та МОЗ, в порядку, визначеному Міністерством соціальної політики України та Міністерством охорони здоров’я України.

Повну відповідь читайте ТУТ