Травма та лікарняний під час відпустки

7 березня 2017
1294
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Працівник, перебуваючи у відпустці, зламав ногу і пішов на лікарняний. Що робити з відпусткою, як скласти наказ у такій ситуації? Чи потрібно прикладати до лікарняного листка акт розслідування побутової травми?

Відповідь

З 1 січня 2015 року правові, фінансові та організаційні засади загальнообов’язкового державного соціального страхування, гарантії працюючих громадян щодо їх соціального захисту у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності визначаються Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV (у редакції Закону України від 28.12.2014 № 77-VIII; далі — Закон про соціальне страхування).

Відповідно до частини першої статті 22 Закону про соціальне страхування допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), у разі тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві.

Механізм розслідування та ведення обліку нещасних випадків невиробничого характеру, які сталися з громадянами України, іноземцями та особами без громадянства на території України, визначається Порядком розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру, що затверджений постановою КМУ від 22.03.2001 № 270 (далі — Порядок № 270)...


Скачайте повну відповідь на запитання:

Травма та лікарняний під час відпустки