Замовляйте онлайн або телефонуйте безплатно 0 800 212 312

Активуйте подарунковий доступ ▶ ▷

Довідник спеціаліста з охорони праці

Робота за сумісництвом на іншому підприємстві з допуском на ІІ групу з електробезпеки

26 квітня 2019
196
Середній бал: 0 із 5

Запитання

Чи може працівник працювати за сумісництвом на іншому підприємстві з допуском на ІІ групу з електробезпеки за основним місцем роботи?

Відповідь

На виробництві рівень знань з електробезпеки визначає кваліфікаційна група допуску з електробезпеки (далі — група з електробезпеки).Перевірте свої знання з охорони праціВимоги до її присвоєння встановлюють Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів (затверджені наказом Держнаглядохоронпраці від 09.01.1998 № 4; НПАОП 40.1-1.21-98) та Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів (затверджені наказом Міністерства палива та енергетики України від 25.07.2006 № 258; далі — ПТЕЕС).

СкачатиЗразок посадової інструкції відповідального за електрогосподарство

Працівники з ІІ групою з електробезпеки належать до електротехнологічного персоналу. Тобто це працівники, які обслуговують установки електротехнологічних процесів, вантажопідіймальних механізмів, ручних електричних машин, переносних та пересувних струмоприймачів, складного енергонасиченого виробничо-технологічного обладнання, під час роботи якого необхідно постійно проводити технічний нагляд, зміну, коригування ведення технологічних режимів за допомогою штатних засобів регулювання електроапаратури, електроприводів (п. 2.2 розд. IV ПТЕЕС).

У цьому випадку запитувачу варто керуватися пунктами 2.15 та 2.16 розділу IV ПТЕЕС:

Перевірку знань із технічної експлуатації електроустановок споживачів можна не проводити у працівника, якого прийняли на роботу за сумісництвом, щоб покласти на нього обов’язки особи, яка відповідає за електрогосподарство, за одночасного виконання таких умов:

  • якщо з дня перевірки знань у відповідній комісії з перевірки знань із технічної експлуатації електроустановок споживачів за участю представника Держенергонагляду за основним місцем роботи минуло не більше ніж один рік;
  • енергоємність електроустановок, їх складність в організації експлуатації електрогосподарства за сумісництвом не вища, ніж за місцем основної роботи.

У разі переходу на інше підприємство чи переведення на іншу посаду у межах одного підприємства або у зв’язку з перервою в роботі електротехнічному працівнику, який успішно пройшов перевірку знань, комісія з перевірки знань може підтвердити ту групу з електробезпеки, яку він мав до зазначеного переходу або перерви в роботі.

Суміщення, сумісництво, підрядні відносини у сфері охорони праці

Робота за сумісництвом на іншому підприємстві з допуском на ІІ групу з електробезпеки
Ірина Шкарівськаадвокат, Київ
 

Набридло це спливаюче вікно?

Зареєструйтеся —
і скачуйте все! 
 

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Зареєструватися і скачати
Набридло це спливаюче вікно?

Зареєструйтеся —
і скачуйте все! 
 

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Зареєструватися і скачати
Дочитайте статтю після легкої реєстрації


і скачуйте інструкції з охорони праці


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Зареєструватися і дочитати