Оформлення співробітника на роботу за внутрішнім сумісництвом

23 квітня 2019
284
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи потрібно подавати повідомлення у фіскальну службу при оформленні співробітника на роботу за внутрішнім сумісництвом?

Відповідь

Сумісництво — це виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на

умовах трудового договору

у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом.

Таке визначення міститься у п. 1 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України від 28.06.1993 № 43. 

Суміщення, сумісництво, підрядні відносини у сфері охорони праці

оформленні співробітника на роботу за внутрішнім сумісництвом
Ірина Шкарівськаадвокат, Київ
 

Таким чином, при прийнятті працівника на роботу на умовах сумісництва (внутрішнього або зовнішнього) обов’язковим є укладання трудового договору, який оформлюється шляхом видання наказу чи розпорядження власника або уповноваженого ним органу, та повідомленням до територіальних органів ДФС за місцем обліку їх, як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому КМУ.