Додаткова відпустка інженеру-програмісту, який використовує в роботі персональний комп’ютер

15 квітня 2019
287
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи належить персональний комп’ютер до електронно-обчислювальних та обчислювальних машин та чи має право на додаткову відпустку інженер-програміст, який використовує в роботі ПК?

Відповідь

Згідно зі ст. 8 закону «Про відпустки» окремим категоріям працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, надаються щорічні додаткові відпустки за особливий характер праці за Списком виробництв, робіт, професій і посад, затвердженим постановою КМУ.

Як вести облік робочого часу за комп’ютером

Робота на електронно-обчислювальних та обчислювальних машинах, до яких належить і персональний комп’ютер, пов’язана з підвищеним зоровим і нервово-емоційним та м’язовим напруженням і зарахована до роботи з особливим характером праці.

Працівникам, робота яких пов’язана з використанням електронно-обчислювальних та обчислювальних машин і яким тривалість щорічної відпустки не визначено іншими актами законодавства, надаються щорічні додаткові відпустки за особливий характер праці максимальної тривалості 4 календарних дні згідно з позицією 58 розділу ХХІІ «Загальні професії за всіма галузями господарства» Списку виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, затвердженого постановою КМУ від 17.11.97 р. № 1290 (додаток № 2).

Термінове з наступного номера!

Додаткова відпустка інженеру-програмісту, який використовує в роботі персональний комп’ютер
У № 5 "Довідника"Тільки корисні статті, написані професіоналами
Як проводити інструктажі з охорони праці — повторний та позаплановий; Атестація робочих місць за умовами праці: складаємо Карту умов праці; Висота не прощає зневаги, або Як експлуатувати запобіжні пояси; Падіння з висоти: що призвело до трагедії.

У розрахунок часу, що дає право працівнику на таку відпустку, зараховуються дні, коли він фактично був зайнятий на роботах з особливим характером праці не менш як половину тривалості робочого дня, встановленого для працівників цих виробництв, цехів, професій, посад.

Конкретна тривалість таких відпусток згідно зі ст. 8 закону «Про відпустки» встановлюється колективним або трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в таких умовах. Невизначеність колективним договором тривалості цієї відпустки не позбавляє працівника права на її отримання.

Отже, працівники, незалежно від найменування посад і професій, які працюють на електронно-обчислювальних та обчислювальних машинах (зокрема і на персональному комп’ютері) та яким тривалість щорічної відпустки не визначена іншими нормативно-правовими актами, мають право на додаткову відпустку за особливий характер праці за дотримання наведених вище умов.

Джерело: управління Держпраці у Полтавській області