Телефонуйте безплатно на 0 800 212 312 — забирайте свій подарунок

Аптечка на підприємстві: як укомплектувати та зберігати ▶ ▷

Служба охорони праці

Вимірювання опору ізоляції електрообладнання

  • 4 квітня 2019
  • 341

Запитання

Чи можуть відповідальні особи підприємства самостійно вимірювати опір ізоляції електрообладнання? Чи потрібний дозвіл від Держпраці на виконання вимірювань параметрів електрообладнання напругою до 1000 В?

Відповідь

Випробування та вимірювання параметрів електрообладнання проводять атестовані лабораторії за програмами (методиками), які затвердив керівник споживача*. Похибки вимірювань і вимоги до параметрів випробних напруг мають відповідати державним стандартам та нормативним документам. Результати перевірки, вимірювання та випробування потрібно оформити протоколами або відповідними актами. Ці документи зберігають разом із паспортами електрообладнання (п. 13.5 розд. VII Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів, затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України від 25.07.2006 № 258).

*  Керівник споживача — посадова особа, що здійснює загальне керівництво господарською або виробничою діяльністю споживача
(юридичної або фізичної особи, яка використовує електричну енергію, щоб забезпечити потреби власних електроустановок, на підставі договору).

Щоб провести повірку засобів вимірювальної техніки, науковим метрологічним центрам, метрологічним центрам та повірочним лабораторіям необхідно отримати свідоцтво про уповноваження на проведення повірки засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації та застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології (ст. 18 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» від 05.06.2014 № 1314-VII).
Роботодавець зобов’язаний отримати Дозвіл від Держпраці на проведення технічного огляду, випробування, експертного обстеження (технічного діагностування) устатковання напругою понад 1 кВ (електричне устатковання електричних станцій та мереж; технологічне електрообладнання), (п. 1 дод. 2 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та дозволів на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою КМУ від 26.10.2011 № 1107; далі — Порядок № 1107). Якщо підприємство отримало такий Дозвіл, то його відповідальні посадові особи мають право проводити технічний огляд електрообладнання.

Порядок № 1107 передбачає необхідність отримання Дозволу від Держпраці на технічний огляд, випробування, експертне обстеження, технічне діагностування лише електрообладнання напругою понад 1000 В.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
АБО ЗАЙТИ ЧЕРЕЗ СОЦМЕРЕЖІ
Зареєструватися
Приєднуйтеся до закритого Клубу спеціалістів з охорони праці!

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

• професійних матеріалів сайту

• шпаргалок для безпомилкової роботи

• вебінарів та презентацій від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
АБО ЗАЙТИ ЧЕРЕЗ СОЦМЕРЕЖІ
Зареєструватися

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати