Розслідування нещасного випадку, що стався дорогою на роботу чи з роботи

9 квітня 2019
529
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Як розслідують нещасний випадок, якщо потерпілий їхав на роботу чи з роботи на власному автотранспорті?

Відповідь

Потерпілий  їхав на роботу або з роботи на власному автотранспортному засобі і потрапив у аварію. Чи визнають такий нещасний випадок таким, що пов’язаний із виробництвом?

Перелік обставин, за яких нещасний випадок визнається таким, що пов’язаний із виробництвом, і складається акт за формою Н-1, визначений у п. 15 Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженому постановою Кабміну від 30.11.2011 № 12324 (далі — Порядок).

СкачатиАкт Н-1 заповнений

СкачатиАкт за формою Н-1 (бланк)

Серед обставин, за яких нещасний випадок визнається таким, що пов’язаний із виробництвом, є така:

використання власного транспортного засобу в інтересах підприємства з дозволу або за письмовим дорученням роботодавця чи безпосереднього керівника робіт.

Під час проведення розслідування комісія зобов’язана з’ясувати за яких підстав потерпілий використовував власний транспортний засіб. Якщо встановлено, що потерпілий використовував його в інтересах підприємства з дозволу або за письмовим дорученням роботодавця чи безпосереднього керівника робіт, то на зазначений випадок поширюється дія Порядку, і він визнається таким, що пов’язаний з виробництвом. Відповідно, складається акт за формою Н-1.

Якщо факт використання автотранспортного засобу в інтересах підприємства не підтверджується, на такий нещасний випадок поширюється дія Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру, затвердженого постановою Кабміну 22.03.2001 № 270.

Джерело: управління Держпраці у Луганській області