Право медичних сестер будинку дитини на пенсію за віком на пільгових умовах

57

Запитання

До 01.11.1992 наш заклад мав назву «будинок дитини», а після цієї дати — «спеціалізований будинок дитини для перебування дітей із порушенням центральної нервової системи». Чи мають право на пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 2 сестра медична групи, молодша сестра медична групи, сестра медична фізкабінету, які працювали з 1982 по 1992 рік? Після 1997 року атестацію робочих місць за умовами праці проводили, але вказаним працівникам право не підтверджено. Якщо за результатами чергової атестації право буде підтверджено, чи матимуть вони право на пільгову пенсію?

Відповідь

Згідно з пунктом 3 Порядку застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005 № 383, при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовують Списки, що були чинними на період роботи особи. До пільгового стажу зараховують весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати їх внесення до Списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21.08.1992 та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після цієї дати.

Статтею 100 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 № 1788-ХІІ (далі — Закон № 1788) передбачено, що особам, які працювали до введення в дію Закону № 1788 на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, передбачених раніше чинним законодавством, пенсії за віком призначають відповідно до вимог за віком і стажем, встановлених раніше чинним законодавством.

При визначенні права на пільгову пенсію відповідно до цієї статті Закону застосовують чинні на той час Списки № 1 і № 2 виробництв, цехів, професій і посад на підземних роботах, на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, робота в яких дає право на державну пенсію на пільгових умовах і в пільгових розмірах, затверджені постановою Ради Міністрів СРСР від 22.08.1956 № 1173 (далі — Постанова № 1173). При цьому проведення атестації робочих місць за умовами праці для підтвердження права на відповідну пенсію за вказаною статтею Закону № 1788 не вимагалось. Розділом ХХVІ «Заклади охорони здоров’я» Списку № 2, затвердженого Постановою № 1173, право на відповідну пенсію для працівників будинків дитини не передбачено.

Докладніше відповідь читайте в січневому номері Довідника спеціаліста з охорони праці



Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Свіжий номер журналу

Серпневий Довідник вже на сайті

«Наказ про дії персоналу під час аварій та нещасних випадків»

ЖУРНАЛИ ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТА З ОХОРОНИ ПРАЦІ





© Служба охорони праці, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 14788-3759 Р від 17.06.2008


  • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Ось так просто підете і недочитаєте?



Щоб повернутися до статті, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ПОРТАЛІ.

Витратите не більше 1 хв — натомість продовжете читання без перешкод.



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і дочитаю
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль