Звільнення працівника за відсутність на робочому місці

21 лютого 2019
765
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи можна звільнити працівника за те, що він виконував свої обов’язки впродовж робочого часу, але не на своєму робочому місці, а в іншому місці на території підприємства?

Відповідь

У п. 4 ст. 40 КЗпП йдеться саме про відсутність на роботі, а не про відсутність на робочому місці. Наприклад, за наявності автоматизованої пропускної системи на прохідній підприємства можна автоматично зафіксувати прихід/вихід працівника на/з роботу(и) (його прохід на територію підприємства), і дані цієї системи будуть доказом виходу працівника на роботу. Однак він може й не дійти до свого робочого місця на території підприємства. У такому випадку це буде порушенням трудової дисципліни з боку працівника, за що на нього можна накласти дисциплінарне стягнення відповідно до ст. 147 КЗпП. Проте звільнити за прогул не можна.

Водночас таке порушення трудової дисципліни не вважатиметься саме «прогулом без поважних причин», за яке працівника можна звільнити за п. 4 ст. 40 КЗпП. Однак його можна буде звільнити у встановленому порядку за п. 3 ст. 40 КЗпП, якщо на такого працівника раніше вже накладалися певні дисциплінарні стягнення.

Скачайте Покажчик нормативно-правових актів з охорони праці 2019

Джерело інформації: управління Держпраці у Хмельницькій області